יעל נחשון

שיר ראשון לקראת אלבום חדש

"דרך הגוף אני חוזרת לילדות , דרך הפצעים אני חותכת ישר אל הלב דרך הוורידים אני מתפזרת. ושום דבר לא בסדר והכל כואב."

✪  פייסבוק   ✪   בנדקמפ   ✪   אפל מיוזיק   ✪   אייטיונז   

לפני כשלוש שנים התבשרה הזמרת והיוצרת יעל נחשון כי היא חולה בסרטן. הבשורה הזו הגיעה לאחר שרשרת של תסבוכות רפואיות שנפלו עליה (ועל בני משפחתה) אחת אחרי השנייה. העולם כמו קפא, אתו קפאה גם המוזיקה, והחלה תקופה ארוכה של כאבים וטיפולים. אבל דווקא מתוך ה"גיהנום" הקטן הזה, אחרי שהתגברה יעל על המחלה והחלה להתאושש, נולדו חיים חדשים – אלבום עם טקסטים אישיים שלוקחים את המאזין למסע מיוחד במינו – בין ייאוש תהומי להומור עצמי, בין היום יום האפרורי והדאגה לילדים לחלומות מפוארים על הגשמה עצמית. 

ב "טום וג'רי" מתארת יעל חוויה של אמא המנסה בכל כוחה לשמור על השגרה והשפיות של משפחתה בזמן שהגוף שלה עצמה מתפרק. למרות שמדובר בטקסטים "כבדים", הלחנים, העיבודים וההפקה המוזיקלית מהווים ניגוד בהיותם אנרגטיים, עשירים ואפילו מרקידים לעתים. הניגוד הזה מהווה נקודת מוצא באלבום הזה והוא מאפשר למאזין להכיל את הסיפור, להזדהות וגם פשוט ליהנות מהמוזיקה.  

יעל כתבה את כל הטקסטים בעצמה ואת רובם גם הלחינה ושילבה בין ג'אז, מוסיקה אלקטרונית ומקורות השראה כמו טום ווייטס, בילי הולידיי, לאונרד כהן, ג'וני מיטשל ועוד. במהלך העבודה על האלבום שיתפה יעל פעולה עם מוזיקאים רבים ומוכשרים, ביניהם יוני רכטר, ערן וייץ (שהלחין שני שירים לאלבום), עוזי רמירז, יום גוב (שותף לכתיבה ולהלחנה של שיר באלבום), לני בן בשת, מאיה בלזיצמן, מתן אפרת, יונתן אלבלק, איתמר גרוס ועוד. 

יעל  היא בוגרת ה-New School University בניו יורק במגמת שירת ג'אז. זהו אלבומה הרביעי, עליו היא עבדה במקביל להקלטות אלבום ילדים חדש עם יוני רכטר - עמו היא חולקת את הבמה כבר למעלה מעשור. יעל מתגוררת מזה שנה וחצי בברלין עם בעלה, אהרון לוין ושני ילדיהם (4.5, 6.5). בין העבודה על האלבום, לימודי גרמנית והשתלבות במדינה חדשה, קמה גם יוזמה חדשה של יעל - Framed -  "סלון תרבות" שיעל מפיקה ואוצרת. מדובר בליין הופעות חיות, בשילוב עם תערוכות אמנות ומשתתפים בו מוזיקאים ואמנים מכל העולם. לאירועים האקסקלוסיביים יש כבר קהל עוקבים לא קטן שמעביר את השמועה מפה לאוזן והוא הולך ומתרחב עם עוד אנשים שמעוניינים ליהנות מהקסם. 


טום וג'רי - מילות השיר

דרך הגוף אני חוזרת לילדות
דרך הפצעים אני חותכת ישר אל הלב
דרך הוורידים אני מתפזרת
ושום דבר לא בסדר והכל כואב

דרך הכדור אני בולעת את זה
דרך החלומות אני נופלת למעמקים
דרך הוורידים אני נעלמת
ושום דבר לא בסדר והכל כואב

טום וג׳רי משחקים תופסת על המסך
הילדים יושבים בשקט על הספה
אני סופרת דקה ועוד דקה

דרך הגוף אני חוזרת לילדות
דרך סודית לעולם של מציאות
דרך הוורידים אני נגמרת
ושום דבר לא בסדר והכל כואב

טום וג׳רי משחקים תופסת על המסך
הילדים יושבים בשקט על הספה
אני סופרת דקה ועוד דקה

יעל נחשון - טום וג׳רי | סינגל חדש