חני דינור נולדה וגדלה בכפר סבא. מכיתה ג' למדה בקונסרבטוריון העירוני פסנתר קלאסי במשך 10 שנים ואף זכתה במקום ראשון בתחרות כשרונות צעירים. אבל אהבתה הגדולה מאז ומתמיד הייתה השירה; הפסנתר שימש בעיקר להלחנת שיריה.

בצבא שירתה כסולנית בלהקה צבאית. עם שחרורה החליטה ללמוד פסיכולוגיה לצד עיסוקיה המוסיקליים. חני המשיכה לתואר שני באוניברסיטת ת"א ולאחריו סיימה התמחות בפסיכולוגיה חינוכית. לכל אורך תקופת הלימודים הופיעה בארץ וברחבי העולם מטעם משרד החוץ, קרן היסוד והוועד למען החייל.

לאחר סיום לימודיה הקליטה חני דינור שני אלבומים כזמרת יוצרת. הראשון בהפקתו המוסיקלית של גרי אקשטיין "בשקט שקט" והשני בהפקתו המוסיקלית של אלדד שרים "עד קצה הבהירות". עוד הקליטה אלבום שירי ערש לילדים, "חלומות נעימים", בשיתוף עם פרופ' גיורא קינן ובהפקתו המוסיקלית של רמי הראל.

  


במהלך השנים הופיעה ברחבי הארץ עם שיריה המקוריים בהרכב אקוסטי. השתתפה כמבצעת באירועי מחווה מוסיקליים ליוצרים כמו- יוסף הדר, דידי מנוסי, ירון לונדון ,דודו ברק, ועוד. ובהפקות מיוחדות כמו -"אמני ישראל שרים ביטלס" בפארק הירקון , קונצרט סולו עם סימפונט רעננה ועוד

חני כיכבה בתפקיד אפונין במחזמר "עלובי החיים" במשכן לאמנויות הבמה, וזכתה לביקורות נלהבות.

יחד עם רמי הראל, הפיקה סדרת ערבי משוררים (לאה גולדברג, נתן יונתן, נתן אלתרמן, רחל ונתן זך) במועדון הבארבי בכפר סבא ואירחה אמנים כמו - דני רובס, אלון אולארצ׳יק, שרון מולדבי, חמי רודנר, דן תורן וג'וזי כץ.
בדצמבר 2012 הושק בזאפה הרצליה אלבומה השלישי "עד מתי...". ובו שירים מקוריים בהם לקחה חלק הן בכתיבת טקסטים והן בכתיבת לחנים.

במהלך שנת 2013 שקדה חני על פרויקט ראשון מסוגו בארץ -
"משוררים בדואט" הכולל עשרה שירי משוררים אותם הלחינה וביצעה בדואט עם עשרה כלי נגינה שונים.
הדואטים ראו אור לראשונה באתר מאקו מוזיקה, אשר נתן לפרוייקט במה מכובדת :
http://www.mako.co.il/music-Magazine/hani-dinur

בדצמבר 2013 נפגשו המשוררים ועשרת המוזיקאים המובילים בתחומם אשר השתתפו באלבום, על בימת מרכז ענב לתרבות. ובמקביל הוקדשה תוכנית שלימה בסדרת תוכניות המוסיקה היוקרתית - "אינטרמצו "עם פרופ' אריה ורדי לאלבום ייחודי זה.

"משוררים בדואט" נבחר להשתתף ב"פסטיבל ישראל" 2014! מופע אלבום חגיגי בהשתתפות עשרת נגני האלבום התקיים בתיאטרון ירושלים ב 30/5/14.

דינור מלחינה גם עבור אמנים אחרים כמו – עדנה גורן – (הדואט – "אחרי 30 זה יופי ")  , רותי נבון ("זו את" – שנבחר לפרויקט של גל"צ – עוד מעט נהפוך לשיר, יום הזיכרון לחללי צה"ל) דין דין אביב ("רגע לפני עלות האור" – שהוקלט לאלבומה של הפזמונאית צביה אהרוני – "עכשיו לנשום"), סוזן ופרן – (בגרסה האנגלית לשירה – "הבל החיים ") ועוד.

בנוסף, הלחינה דינור על פי הזמנה משיריהם של – אסי דיין, דורון נשר, אצ״ג ואחרים וכן התבקשה להלחין משיריהם של משוררים רבים לכבוד אירועי מחווה שהתקיימו לכבודם וערבי השקה של ספריהם כמו – נתן יונתן, אריה סיון, ש. שפרה, אשר רייך, אורציון ברתנא, רוני סומק, פרץ דרור בנאי, יעקב ברזילי , אביחי קמחי, יערה בן דוד ועוד רבים וטובים .

"חני דינור ופועלי האושר" - בנובמבר 2014 , במסגרת פסטיבל הפסנתר, העלתה חני מופע פסנתר אינטימי משיריה ואירחה את המשורר רוני סומק, השחקן דרור קרן והפסנתרן- רמי הראל.

בשנת 2016 הוציאה חני כזמרת יוצרת את אלבומה החמישי ״עכשיו נאהב״. האלבום הוקלט בלונדון והופק מוזיקלית על ידי Koby Israelite. אלבום זה הולחן כולו על ידי חני, שגם כתבה חלק גדול מהטקסטים. האלבום הושק בזאפה הרצליה, עם האורחים – לאה שבת ואמין כיוף, זמר דרוזי אתו בצעה בדואט את שיר הנושא של האלבום.

בשנה זו, קיבלה חני תעודת הוקרה מאגודת הסופרים העבריים. התעודה ניתנה ״על תרומתה להפצת השירה בישראל באמצעות מוזיקה מעוררת השראה״.

 באוקטובר 2018 הושק בצוותא ת״א אלבום הסולו השישי של חני ״ שבטיא ״ , שהוקלט גם הוא בלונדון בהפקתו של Koby Israelite. האלבום כולל 12 שירים, כולם שירי משוררים, ביניהם – רחל שפירא, רוני סומק, עשהאל פוחצ׳בסקי (המשורר הצברי הראשון, שמולחן לראשונה) ועוד.

לצד יצירה בלתי פוסקת והשתתפות באופן תדיר בערבי השקה של משוררים רבים, הרואים בה כתובת להלחנת שיריהם, מופיעה חני כזמרת מבצעת עם המופע ״שירים לאורך החוף״ המוקדש לשיריו של נתן יונתן, עם המופע ״פרח משוגע״ יחד עם הפזמונאית והמשוררת רחל שפירא בערב משיריה ועם מופע השירים המתורגמים ״לעוף כמו ציפור- מברזיל לישראל ובחזרה״  יחד עם שני המוסיקאים הבינלאומיים – ז׳וקה פרפיניאן ומרסלו נמי, לצד הופעות עם שיריה המקוריים.  

החל מיוני 2021 חני משדרת בגלצ במסגרת התוכנית ציפורי לילה, בימי שני, אחת לשבועיים ובכל פעם עם אורח אחר.