רפי פרסקי

שירים עצובים שהלחנתי בשמחה [2018]

אתם יודעים.. שירים לא גדלים על העצים.
לחצו כאן ורכשו את האלבומים החדשים בחנות אונליין הקרובה לביתכם

רכישת אלבומים

"שירים עצובים שהלחנתי בשמחה" הוא אלבומו השישי של פרסקי, והראשון בקריירה הארוכה שלו שאת מילות שיריו לא הוא כתב. במקום זאת חקר הזמר את עולם השירה, שם פגש שמות כמו יונה וולך, דוד אבידן וזלדה.

לפני כשנה, ימים ספורים לאחר שהוצאתי את האלבום 'חדר צדדי', פנה אלי חבר והציע לי לקחת חלק בפרויקט שירי משוררים", מספר הזמר רפי פרסקי את הסיפור מאחורי אלבומו החדש. "השיר הראשון שתפס אותי היה 'רגע לפני אחרון' של דוד אבידן. הרגשתי שאני מבין לעומק את משמעות המילים ואת הפעימות של הטקסט. הלחן הגיע בצורה טבעית אל המילים. לצערי או לשמחתי הפרויקט של החבר לא יצא לפועל, את הבשורה קיבלתי בזמן שכבר הייתי עמוק בתוך העשייה, ולכן החלטתי להמשיך לאתגר את עצמי ולחקור טקסטים של משוררים.

לצורך עיבוד מוזיקלי פניתי באופן טבעי לצח דרורי, שעבד איתי על האלבום של בועז בנאי. העבודה על האלבום החדש שלי ארכה חמישה חודשים, וכך נולד אלבום עם שירים של משוררים שאני ממש אוהב.

רפי פרסקי - רכישת האלבומים

רפי פרסקי בפייסבוק 

לחצו להזמנת הופעה \ אירוח


אלבומו הראשון של רפי פרסקי, "כמה פעמים ספרת עד עשר", יצא בשנת 1989, ובו הוא שר וניגן בגיטרה. שניים מהלהיטים הגדולים של אותו אלבום הם: "מיליון דולר" ו "כמה פעמים". האלבום מכר יותר מעשרים אלף עותקים במהירות רבה, וזכה באלבום זהב. באלבומו השני, "מפתח הלב", היו מספר להיטים כמו "דוניה", "טעות אנוש קטנה" ו"בזמן האחרון". בשנת 1995 יצא השלישי באלבומיו: "סקס, אוכל, כסף, אהבה ושנאה". עקב הצלחתם הצנועה של אלבומיו השני והשלישי, פרש פרסקי למספר שנים מפעילות מוזיקלית. בשנת 1999 שב לפעילות מוזיקלית והתארח בהופעותיו של עמיר לב. בשנת 2005 יצא תקליטו הרביעי, "בלב ובנפש". 

"השיר 'ברלין' נכתב בתחילת 2016, כתגובה לאביב הערבי ואי -השקט בסביבה שלנו.. בתגובה לסתיו החברתי, לחורף הפוליטי ולקיץ החם.", הוא יצא כסינגל בודד, ולא משויך לאלבום מסוים. עדיין. 

אלבומו האחרון "חדר צדדי" הוא אלבום כפול - אקוסטי וחשמלי - אשר יצא בשנת 2016 לאחר קמפיין גיוס מוצלח בהדסטארט.

כעת, רגע לפני 2018, יוצא אלבום שירי משוררים חדש, בשם "שירים עצובים אשר הלחנתי בשמחה".

רפי פרסקי - אהובתי המתה [יונה וולך] 2018
רפי פרסקי - ברלין (אוקטובר 2016)
רפי פרסקי - כמה פעמים ספרת עד עשר