יוני רועה

Yoni Rohe

יצוג: עננה בע"מ
שיווק דיגיטל: עירן רסלר [email protected]


יוני רועה הוא מהיוצרים הבולטים בארץ בתחום המחבר בין מזרח ומערב. בין 600 השירים שכתב, החל מסוף שנות ה 80, בולטים להיטים כמו "פרי גנך", "איזו מדינה.


השכלה מוסיקלית:
8 שנות לימוד והשתלמות בתחומי המוסיקה השונים אצל המוסיקאית לאה פרנץ.
2004 – 2006: השתלמות בת 3 שנים עם המוסיקאי ד"ר ולדימיר שבריוב בקומפוזיציה, הפקת תחרויות ארציות,, מופעים וסדנאות בהיקפים רבי משתתפים.
2008: קבלת תואר "מדריך מקצועי במוסיקה מטעם אוניברסיטת בר-אילן.

צעדים ראשונים בפעילות מוסיקלית:
בגיל 14 הקים את להקת "נערי החוף", שביצעה גרסאות כיסוי ללד צפלין, צביקה פיק ועוד.
בשנת 1979 כותב את השיר הראשון. " האם זה נכון "
שירות צבאי בלהקת הגדנ"ע, פיקוד גדנ"ע.

קריירה כמלחין ופזמונאי:

להצלחתו הראשונה זכה יוני רועה בשנת 1983, לאחר שהופגש עם אלי לוזון, זמר מתחיל דאז. רועה, שלימד את לוזון לנגן בקלידים, הבחין בכישרון הזמרה של לוזון והשניים הקימו צמד. באותה השנה טס הצמד לבריסל שבבלגיה ושם הופיעו במועדון ישראלי. כעבור שנה שבו לישראל והקליטו אלבום לאלי לוזון כשכל שירי האלבום הולחנו בידי יוני רועה. מן האלבום זכור השיר "איזו מדינה" אותו כתב במשותף עם אלי לוזון. בשנת 1986 נפרד הצמד וכל אחד המשיך בדרכו.

1986 – הפקת שני אלבומים עם שלומי שבת, זמר מתחיל באותה התקופה, שחזר מארה"ב. אחד השירים מתוך האלבום השני, שזוכה לפרסום עד היום הוא השיר "בגלל הרוח".

זמן קצר לאחר מכן יוני רועה כותב את השיר "פרי גנך" עבור אביבה אבידן, למילים של ידידו חן ברוך, שנהרג בלבנון. יוני הפיק הקלטה חדשה של השיר בצורת דואט עם אביבה אבידן ואלי לוזון. שתי ההקלטות הפכו לנכס צאן ברזל בזמר הישראלי.

מתחילת שנות ה-90 הפך יוני רועה למלחין ופזמונאי מצליח וכתב שירים רבים כמו: "לכי אחרי במדבר" – לאורנה ומשה דץ, "כותל המזרח" בביצוע אביבה אבידן ודקלון, "על אם הדרך" בביצוע אלכס זודיאק, "את לי אור" בביצוע לאה לופטין ועופר לוי, "חלום בלבן" לאלכס ו"זודיאק" לירון חדד, אותו ביצע בקדם אירוויזיון 1992.

בשנת 1993 הוזמן יוני רועה להיות המנהל המוסיקלי של התוכנית החדשה "בטברנה", עם שמעון פרנס ובשנת 2000 הפך למנהל התוכנית.
מ2003 ועד היום כתב יוני עשרות שירים שחלקם הפכו ללהיטים גדולים כמו: " נמס מימך" לעומר אדם. " כמה כמה " לשרית חדד, " פצצה " לליאור נרקיס, " צמוד צמוד " לשני יצהרי, " נוגע ופוגע " לדקלון ושגיב כהן, " לילד הזה התפללתי " לאיל גולן, " ילד טוב בגוף של ילד רע " לעומר אדם ועוד......

בשנת 1994 הפיק את האלבום "יוצא לדרך" ובו שירים שיוני כתב והלחין עבור זמרים שונים. האלבום זכה להצלחה ונמכר בלמעלה מ- 50,000 עותקים. באותה השנה הועלה ערב למענו בפסטיבל ערד, בו הופיעו אמנים איתם עבד. יוני רועה זכה לפרסום כלל ארצי ומאוחר יותר עלה המופע בכל רחבי הארץ. עוד באותה שנה כתב והפיק את הלהיט "מנואל" עבור גליקריה.

בשנת 1999 הלחין לשייקה פייקוב את השיר "חברים" למילים של דודו ברק, ואת "חברים בכל מיני צבעים" לשרית חדד (מילים של חנה גולדברג).

בשנת 2000, לצד הנחייתו בתוכנית "טברנה" בערוץ הראשון, הלחין את השירים "תצלום שהצהיב" ו-"עכשיו כמו פעם" לנורית גלרון וכן את "רוצה לעשות מה שבא לי" לשרית חדד.

בשנת 2003 הלחין יוני רועה, את השיר "מילים לאהבה" שכתב יוסי גיספן, איתו התחרה ליאור נרקיס באירוויזיון. באותה השנה כתב והלחין לזהבה בן את השיר "גשם של ברכה", לאלי לוזון את "שיבוא שלום" ולשרית חדד את "אהבה מעבר לפינה" שכתב יואב גינאי. השיר שימש כאות הפתיחה לסדרת הטלוויזיה "אהבה מעבר לפינה".

קריירה כסופר ועורך:

2003 – עריכה וכתיבת האנתולוגיה "סלסול ישראלי", סיפורה של המוסיקה הישראלית הים-תיכונית משנות ה-50 ועד שנות ה-2000. העליות, המשברים, ההתפתחות ומאמרים של גיבורי תרבות אשר השפיעו על המוסיקה הים תיכונית ! ספר זה הפך לרב-מכר בהוצאת "אורנית".

קריירה כעורך ומנחה תוכניות רדיו וטלוויזיה

2004 – הגיש במשך שנתיים בגלי צה"ל את התוכנית , ציפורי לילה "
2011 - הגיש וערך את הסדרה " דרך המזרח " אשר זכתה לפרס מפקד גלי צה"ל !
2002 – ניהל מוסיקאלית בערוץ 1 את התוכנית " שישי בטברנה עם שמעון פרנס.
2003 – הגיש וניהל מוסיקאלית בערוץ 1 את התוכנית " שישי בטברנה "
2004 – הגיש בערוץ 1 במשך 3 שנים את התוכנית " שירה בשידור "
2006 – הגיש בערוץ 24 ביחד עם גלית גיאת את התוכנית " חלון לים התיכון "

קריירה כמבצע:

1998 – יוני מקליט את אלבום הבכורה שלו "זו אותה הרוח", שהלהיט הגדול ממנו היה הדואט עם חוה אלברשטיין, שכתבה והלחינה את השיר והיועצת האמנותית של האלבום.

2000 – מקליט דואט לשיר שהלחין עבור נורית גלרון.

2001 מקליט את האלבום השני, "טבק" עם הלהקה הקבועה של התוכנית "טברנה". באלבום בלטו השירים: "אלה" (דואט עם דקלון), "אם תבואי עכשיו", "היא כל כך יפה", "חיטה", ו-"אנא נ'חבאק".

2005 – מפיק את האלבום השלישי, "בלדות", בו 7 שירים שאת כולם גם הלחין (פרט לדואט "בשקט שנשאר" עם מפיקו המוסיקלי יוסי פרץ שכתב והלחין את השיר). באבום הזה יוני שר בדואט את " עצוב " עם לאה שבת ואת " עוד לילה" עם מיקה קרני .

2007 – מוציא את האלבום "זעפרן".

2009 – מוציא את האלבום "תחנת איסוף" הזוכה לביקורות מצוינות.

2010- יוני מצטרף כסולן לתזמורת האנדלוסית אשקלון עם המנצח תום כהן למופע שמוקדש לשירי גו עמר מופע שרץ עד היום בכל רחבי הארץ.

2011 – יוני משתתף כזמר אורח באלבום של קובי אוז " מזמורי נבוכים "

2013 – מוציא אלבום " שדות " בחברת עננה בע"מ איתה חתם ל10 שנים חוזה ניהול ייצוג והפקה!

2015- יוני מלחין ומבצע את שירו של המשורר ארז ביטון " צבעים " מתוך סדרת מופעים של גיבורי תרבות שהופקה על ידי צוותא ת"א לכבוד ארז ביטון.


קריירה כמפיק מוסיקאלי ומעבד:

1997 - עשור לזוהר ארגוב – מופע ענק שהתקיים בבריכת השולטן.
2003 - השתתפות באירוויזיון עם ליאור נרקיס עם השיר של יוני "מילים לאהבה".
- השתתפות ככותב ומעבד בפסטיגלים, פסטיבלים ומופעים רבי היקף שצולמו לטלוויזיה.
2008 – יוני הפיק מוסיקלית, עיבד וניהל אמנותית והנחה את המופע "פרי גני" שצולם לערוץ 24. במופע זה לקחו חלק אמנים כגון:ירמי קפלן, אביהו מדינה, מתי סרי, יזהר אשדות, אבנר גדסי, זהבה בן, דנה ברגר, אלי לוזון, רון שובלעורך ראשי : יואב קוטנר

- יוני ניהל אמנותית ומוסיקלית את הפרויקט של משרד החינוך "להיות כוכב".
2009 – משנה זו יוני רועה מנחה, ביחד עם גלית גיאת את התוכנית "חלון לים התיכון" בערוץ 24 שאותה הוא גם מנהל מוסיקלית ואמנותית. התוכנית משודרת חי בכל יום שישי במשך מספר שעות רצופות ומשלבת אמנים מן השורה הראשונה.


2002 – מנהל הפקת המופע "מאה שנות הסתדרות המורים" אשר התקיים בחוות רונית בפני כ-5000 איש.גם העיבודים והעריכה הופקי ונכתבו על ידו.
2003 – ניהול הפקת מופע ענק בגני התערוכה עבור בי"ח איכילוב. במופע הופיעו סאבלימינל, יואב יצחק, מאיה בוסקילה, רון שובל, משפחת תאקט ועוד.
2004 – מנהל הפקת המופע "סלסולי ישראל" בפני כ-4000 איש באמפי בנתניה. השתתפו עוזי חיטמן, ננסי ברנדס, מרגלית צנעני, רון שובל, פבלו רוזנברג, אלי לוזון, זהבה בן, אבי פרץ ועוד.
2005 – ניהול הפקת יום הזיכרון עבור הסתדרות המורים בת"א. המופע בוצע בפני כ-1500 איש ובו השתתפו: יהורם גאון, שלומית אהרון, אריק סיני, אילנית, הראל סקעת, ירדנה ארזי ועוד.
2006 – מנהל הפקת התחרות "נולד לשיר" – תחרות שירה לכישרונות צעירים ובוגרים מכל נתניה ואזור השרון. התחרות נערכה בפני 3000 איש.
2007 – ניהול הפקת אירוע רב-משתתפים לציון 40 לירושלים במגדל דוד עם אמנים ויוצרים רבים בפני כ- 2700 איש.
2008 – מנהל הפקת תחרות הזמר "הפרח בגני" לנוער ולבוגרים במועדון 24 בנמל ת"א, מול כ- 1500 איש.
2009 – מנהל הפקת מופע תחרותי כהצדעה לשירי אריק איינשטיין באמפיתיאטרון נתניה, עם אמנים רבים ובפני כ-2000 איש.
2009 – מנהל הפקת מופעי חוץ של התוכנית "חלון לים התיכון" עבור ערוץ 24, במרינה בהרצליה, בטיילת בת-ים ובנמל ת"א, בפני 2000 איש.

2011 – זכה בפרס מפקד גלי צה"ל על שם הראלה מודעי ז"ל על הגשת ועריכת הסדרה " דרך המזרח "


2012- השתתף בוועדה המקצועית של התוכנית " כוכב נולד " ערץ 2 ביחד עם מיקי גבריאלוב, חמי רודנר, ירמי קפלן, לאה שבת ,קורין אלאל ..

2013-יוני הקים ומנהל את בית הספר למקצועות המוסיקה בנתניה " סיטאר " ביחד עם עיריית נתניה.
2013 – הפיק מוסיקאלית ביחד עם גלי צה"ל מופע לציון 70 לזמר דקלון בהשתתפות מיטב האומנים: שגיב כהן, מאור אדרי, אבנר גדסי, ישי לוי, הראל מויאל, מרגלית צנעני זהבה בן ועוד...
2014:הפיק מוסיקאלית ביחד עם גלי צהל ועיריית רמת גן מופע לזיכרו של עוזי חיטמן בפארק ר"ג. בין המשתתפים: ארקדי דוכין, יעל בר זוהר,סקסטה, חיים משה, שלומי סרנגה, אביהו שבת, ועוד...
2015 – הפיק מוסיקאלית את המופע " שירים על בד " ששודר בגלי צה"ל השתתפו : פבלו רוזנברג, קובי אפללו, קובי פר'ג, דורון מזר, מרגלית צנעני, מיה אברהם ועוד...
2017 – הפיק את המופע " הכי ישראלי " בקלאב הוטל אילת בפני 5000 גמלאי המדינה של ההסתדרות התקציבית ! עם האומנים : חיים משה , אביהו מדינה , מירי אלוני, מיה בוסקילה, מיה אברהם ודקלון
2017 – הפיק מוסיקאלית וניהל אמנותית את המופע " מפגשי העשור " עם שלומי שבת, מירי מסיקה , דקלה , ליאור נרקיס , אפרת רותם וטררם בפני 8000 בהיכל נוקיה ניצח על תזמורת בת 15 נגנים.
2018- הפיק מוסיקאלית את המופע האקוסטי של שלומי שבת " בגלל הרוח "


יוני רועה - לראות אותך
יוני רועה – פני מלאך | חדש