דנה ברגר

דנה בפייסבוק | יוטיוב | אינסטגרם

הזמנת הופעה 

בזכות ההדסטארט שפתח אצל דנה את המפגש הישיר עם הקהל, ניתן להזמין מעתה מופע פרטי, בלי במות ומחיצות.
רוצים לשמוע פרטים על הופעת סלוןהופעות חברה \ מועדונים ?

27-28.9 ✯ ריטריט כתיבה בכליל

ריטריט כתיבה עם דנה ברגר - לכבוד השנה החדשה - שישבת בכליל ♥️
חמישה מקומות אחרונים!


סופשבוע מרוכז של קפיצת ראש לתוך כתיבת שירים 27-28/9.
רגע לפני שהשנה החדשה מתחילה נתכנס באחד המקומות הקסומים בכליל אשר בגליל ונצלול לתוך המחסן הנפשי הפנימי שלנו לרקום ממנו רעיונות, להפוך זיכרון ודמיון, לדשן תקוות ופחדים, לערבב חלום עם מציאות, סודות עם שקרים ולחרוז את הכל לתוך שיר/פיזמון.

מתאים לכל מי שרוצה לקחת רגע ולדבר עם עצמו. אין צורך בניסיון קודם.
לינה על מזרנים באוהל גדול משותף וארוחות צמחוניות נפלאות (יש אופציה גם לטבעוני).

נ.ב אפשר גם לבחור צימר מפנק בכליל - באופן עצמאי.
פרטים נוספים והרשמה בטלפון 052-3353878 או בטופס קשר

 


 

בעשרה מפגשים נלמד על הכתיבה ככלי להבעה עצמית, נצלול לתוך תרגילים שונים של כתיבה יוצרת, נלמד על המשמעות של להיות יוצר בעולם הזה, צייד של השראה, צלם של רגעים, לוליין של רגשות. נלמד על טריגרים שונים ומשונים, נלחץ על כפתורים, נלמד ליצוק משמעות רגשית אל תוך מבנה ומסגרת של פזמון. נלמד לנוע בחופשיות בתוך בתי כלא אהובים.
 נלמד מבנים קלאסיים של שירים, ממה כל חלק מורכב, מה מייחד אותו, נלמד יוצאי דופן, חריזה פשוטה ומורכבת, דמויות ועלילה, קונפליקט ומכשול, נלמד תמצות ומהות, משקל ומקצב, נגדיר ונתיר, נשאל ונכיר, נאהב ונשיר.

"כאשר התחלתי ללמד כתיבה לפני שש שנים, רציתי בעיקר להעביר את המתנה המופלאה הזאת הלאה. הכלי הזה שבעזרתו אני מדברת עם עצמי כבר הרבה מאד שנים. הכלי הזה של הכתיבה שמשמש אותי ככלי תראפויטי, שהתחיל אצלי כצורך נפשי של ילדה בגיל ההתבגרות שמחפשת את הדרך שלה להתמודד ולהכיל את כל הכעס, הספקות והשאלות הגדולות שמתעוררות בגיל הזה (מי אני מה זה העולם הזה, מה זה הבולשיט שמוכרים לנו וכל זה..).

סדנת הכתיבה הראשונה שלי התקיימה בעמותת רוח נשית - עמותה לנשים נפגעות אלימות. למדתי אז פסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה וחלמתי להעביר את הכלי הזה שלי לעוד אנשים, בעיקר כאלה שצריכים עזרה במיוחד. הסדנה הייתה הצלחה גדולה עבורי, הצלחתי לגעת בלבבות של שש נשים מדהימות שהחליטו לצאת ממעגל האלימות ולהאמין בעצמן וביכולות שלהן. כתבנו ביחד, חלמנו ביחד, נגענו בכאב ובתשוקות, בפחדים ובתקוות וקינחנו בהופעה חגיגית ובה עלו הבנות ושרו את השירים שנכתבו במהלך הסדנה.

התאהבתי לגמרי במקום הזה של הנחיית קבוצות ויציאה למסע משותף והיה לי ברור שאני ממשיכה עם זה הלאה.

 מאז העברתי כמעט עשרים סדנאות במסגרות שונות ובמקומות שונים ברחבי הארץ. אני מרגישה שמצאתי עוד דרך להגיע ולגעת באנשים, ולהבדיל מהמוסיקה - דרכה אני מלווה ומחבקת אנשים בלי שהם באמת הם מכירים אותי (סוג של קסם שכזה).. בסדנאות אני באמת נוגעת ברמה של האחד על אחד ומלווה באופן פרטני כל אחד מהמשתתפים בדרך שלו אל עצמו ואל החלום שלו לכתוב שירים."
 דנה