יהלי סובול


לוח הופעות ואלבום חדש 'ריצות ארוכות'

לפייסבוק של יהלי סובול

ליוטיוב של יהלי סובול
ריצות ארוכות - אלבום חדש

מילים ולחן: יהלי סובול
הפקה מוזיקלית: אסף אמדורסקי


יהלי סובול על האלבום: " 'ריצות ארוכות' הוא אלבום שרציתי לחזור בו אל הצורה הקלאסית של יצירת אלבומים. כל השירים בו נכתבו ממש בסמוך להקלטות ומהווים עדות קרובה ועכשווית על נקודת הזמן הזו בחיי ועל מה שאני מרגיש ורואה סביבי. את השירים ניגנו ביחד באולפן בהרכב של חמישה נגנים, וגם המיקסים נעשו כמו פעם, באמצעות ציוד אנלוגי וללא אפשרות ל'חרטות' ולתיקונים. התהליך היה מרוכז ואינטנסיבי, עם מתח בריא של 'להביא את הטייק'.


חשבתי לעצמי שהפעם אעשה הכל אחרת. חדש. החלטתי שהאלבום יהיה עצמאי ושאני אממן אותו באמצעות מכירה מוקדמת בהדסטארט. כ 750 אנשים קנו את האלבום מראש בחודש אחד בהדסטארט, וקיבלתי המון תגובות חמות ויפות. זה נתן לי תחושה חזקה ומעודדת שיש אנשים שמעריכים ואוהבים את מה שעשיתי עד היום. ההד סטארט הרגיש לי כמו החלטה מאד נכונה. הוא הצליח מעבר לציפיות שלי, הוציא אותי קצת מהבועה הנוחה שלי וגרם לי להבין שיש קהל גדול וטוב שרוצה לתקשר איתי ולשמוע ממני על בסיס קצת יותר קבוע.


יהלי סובול, יוצר שהמילים שלו שרות והמנגינות שלו מדברות.
מהאמנים-יוצרים הבולטים והחשובים במוסיקה הישראלית, בזכות קול חד וברור,
ובעיקר ייחודי ומקורי, בין אם זה כיוצר המרכזי בהרכב המיתולוגי מוניקה סקס,כאמן סולו וכסופר מוערך.


שמונה שנים אחרי צאת 'אל דוראדו', אלבומו המשותף עם רע מוכיח, יוצא יהלי סובול עם שיר ראשון, " כל יום קצת", מתוך אלבום סולו חדש, 'ריצות ארוכות', בהפקתו המוזיקלית של אסף אמדורסקי.

באלבום החדש עשרה שירים מקוריים חדשים, שנוגנו והוקלטו 'לייב' באולפני אנובה, ומוקססו תוך שימוש באמצעים אנלוגיים, על מנת להשיג צליל חם, המסתמך על נגינה וביצוע אותנטיים. בנוסף להפקה המוזיקלית אסף אמדורסקי ניגן תופים בכל שירי האלבום. על הגיטרות אחראים זואי פולנסקי ויהלי סובול, אורי קוטנר על הבס, ויונתן דסקל על האורגנים והסינתיסייזרים.

יהלי סובול - סתיו | 'ריצות ארוכות' - Yali Sobol
יהלי סובול - עד שלא | קליפ מהאלבום החדש
יהלי סובול - כל יום קצת - קליפ ראשון מהאלבום החדש 'ריצות ארוכות'
מהפכת קטיפה - יהלי סובול וזואי פולנסקי - Yali Sobol & Zoe Polanski