'ועוד לא אמרתי הכל' | אוסף דיגיטלי

אלבום האוסף החדש

"ועוד לא אמרתי הכל" בפורמט דיגיטלי 2

אוסף חדש ומרגש עם קטעים נדירים והשיר שהתגלה לאחרונה "ועוד לא אמרתי הכל"

50.00 30.00

לשאלות ובירורים:

כתבו לנו בטופס קשר כתבו הודעה פרטית בפייסבוק

רכישה זו כוללת:

  • הורדה דיגיטלית של אלבום האוסף החדש בפורמט mp3+WAV אשר ישלח אליכם למייל 
  • הורדת הספרון בפורמט PDFיואב קוטנר
מה זה "אוסף שירים נדירים" של אריק איינשטיין ובשביל מה צריך את זה?
כל מי שאוהב את אריק איינשטיין יודע שכמעט כל שיריו נדירים... ביופיים...  וכמובן שלא לכך הכוונה.
"אוסף שירים נדירים", הוא הזדמנות לפגוש צד פחות מוכר מהעולם המוסיקלי העצום של איינשטיין, ב10 השנים בהן הוציא את אלבומיו בחברת התקליטים "ליטראטון" (1969-1978).  שירים שלא התפרסמו בתקליטיו הרגילים אלא יצאו רק בתקליטונים או הגיעו לרדיו בתקליטוני-שדרים ובסרטי הקלטה בלבד. חלקם גרסאות ראשוניות ומיוחדות לשירים מוכרים, ואחרים כאלה שלא התפרסמו בעבר. כל השירים טופלו מבחינת סאונד ונשמעים נהדר כמו תקליטי המופת של גדול זמרינו.
לאוהבי אריק איינשטיין בפרט וזמר עברי בכלל זהו אוצר של הפתעות מרגשות. 


שי להב [ynet]
הכל נשמע כל כך חי, עכשווי וטרי, כאילו נוקתה מהצליל המקורי שכבת אבק סמיכה.
סיבה מספיק טובה בכדי לרכוש את המארז. סיבה נוספת היא אלבום בונוס שמצורף לו, וכולל קטעים נדירים של איינשטיין שיצאו רק בתקליטונים ובתקליטי שדרים. יש כאן שלל סוכריות, לכל מי שמתמצא בקטלוג של אריק (במקרה שלו, מדובר בהרבה יותר מעכברי מוזיקה אובססיביים). גרסאות באנגלית ללהיטים כמו "אל תוותרי עליי", "אני ואתה" ו"טוב לי", שירים שלא יצאו מעולם דוגמת "מיידלע", עם יצחק קלפטר ועוזי פוקס (רוק פסיכדלי ביידיש. הזוי?) ואולי גולת הכותרת – שיר שנגנז מתוך הקלטות "ארץ ישראל הישנה והטובה ג'" בשם "ועוד לא אמרתי הכל". אבנר קנר הלחין את הטקסט של נתן זך, והתוצאה יפה ומרגשת.אלעד בילו [כלכליסט]
קצרה היריעה מלמנות את השירים היפים שמכיל המארז על שאר אלבומיו, אך כולם כבר זורמים בדם שלנו. אבל ההיי־לייט הוא האלבום ה־16 והנוסף שבמארז, אוסף הקלטות נדירות ושירים שרובם רואים אור לראשונה, והכול באיכות שמיעה מטופלת היטב. זה כולל חומרים שנשמעים כמו ניסיון ישראלי ראשון לפסיכדליה דוגמת האלבום הראשון של הפינק פלויד, “מה פה הולך”, שיר לא מוכר מתחילת שנות השבעים שיצא לפני שלוש שנים אך הוקלט כבר בינואר 1971 עם סיום הקלטת “בדשא אצל אביגדור” – ואגב הוא באמת דומה ברוחו ל”אני ואתה”, שבכלל נמצא באלבום האוסף בגרסה האנגלית שלו.

נדב מנוחין [וואלה]

..וישנו אלבום הבונוס, שכולל שירים נדירים שלא ראו אור בצורה מסודרת: כמה גרסאות מוקדמות ואלטרנטיביות (ביניהן גרסה ל-"עטור מצחך"), לא מעט גרסאות בשפות זרות ללהיטים הגדולים של איינשטיין, בעיקר באנגלית אבל גם ביידיש ("מיידעלע" נקראת כאן גרסה מעניינת ל"היא תבוא"), וגם שירים שנגנזו לחלוטין. "ועוד לא אמרתי הכל" הג'אזי, הנושא את שם חטיבת השירים הנדירים, הוא גולת הכותרת של כל זה, קלאסיקה איינשטיינית מיידית. עבור מעריצי איינשטיין, אשר יש להם ממילא רבים מהאלבומים במארז - זו סיבה אמיתית לצאת ולקנות אותו. יש להניח שאי שם מסתתרות עוד הקלטות רבות של איינשטיין שמחכות לתורן, ויש לקוות שזו באמת רק ההתחלה.